Darmowa dostawa od 400zł

Zamów do środy, a paczkę dostarczymy przed świętami!

Darmowa dostawa od 400 zł

Szukaj

O NAS

KORZENIE

Markę ZALSQA stworzyłam nie tylko z miłości do francuskiej mody retro, ale przede wszystkim wszystkiego co stare, trwałe i niepowtarzalne. O tak, lubię wędrować po pchlich targach w poszukiwaniu starych mebli, porcelany, czy innych dodatków dekoracyjnych . Mieszkam w otoczeniu starych mebli po babci, czy takich, które upolowałam z drugiej ręki na portalach aukcyjnych. W szafie mam też sporo ubrań szytych przez moją mamę w czasach, gdy dostępność odzieży nie byłą oczywistością.  Przedmioty, o których piszę w przeciwieństwie do tych, które dostępne są w sklepie są jedyne w swoim rodzaju i noszą w sobie jakiś magiczny pierwiastek, który znakomita część “zbieraczy” nazywa duszą. To właśnie tę cechę chciałam wpleść w projekty mojej marki. Mam nadzieję, że nosząc je poczujesz jakość materiałów i przemyślanych krojów, ale przede wszystkim ducha ubiegłych lat, w których każdy przedmiot tworzony był z pasją.

ZRÓWNOWAŻONA PRODUKCJA 

Posiadamy własną pracownię i wzorcownię w Bydgoszczy, która daje nam możliwość dopieszczania wzorów do pożądanego efektu. Często tworzymy kilka prototypów projektu, przed jego ostatecznym zaakceptowaniem. Bierzemy pod uwagę funkcjonalność, wygodę, sposób zachowywania się materiału w danym modelu, układanie się materiału na poszczególnych partiach ciała i wiele więcej. W naszej pracowni powstało 70% projektów kolekcji “La finesse”. Pozostałą część, ze względu na ograniczone moce przerobowe, powierzyliśmy zaprzyjaźnionej szwalni z naszego miasta. Dzięki tak lokalnej produkcji ograniczamy ślad węglowy i nie musimy organizować skomplikowanego procesu transportowego, który wymaga zużycia dodatkowych plastikowych opakowań zabezpieczających ubrania. W ramach zużywania wszelkich resztek poprodukcyjnych tworzymy frotki, które dostępne są w sklepie w dziale “akcesoria”.

MATERIAŁY

Szyjemy z naturalnych materiałów takich jak bawełna i len oraz sztucznych, pozyskiwanych z naturalnych włókien, takich jak wiskoza, czy Ecovero. W naszej pierwszej kolekcji znajdziesz sukienki z wiskozy, lnu i wiskozy, wiskozy z domieszką Silki i bawełny. Uszyliśmy spódnicę i bluzkę z wiskozy z Ecovero.  Staramy się szukać nowych ekologicznych rozwiązań, bez utraty na jakości produktu. Póki co nie korzystamy z surowców pochodzących od zwierząt. Istotne jest dla nas, by produkcja miała jak najmniejszy negatywny wpływ na środowisko. Nasze materiały pochodzą głównie z Hiszpanii i Turcji. Szyjemy krótkie serie, by nie gromadzić materiałów, które mogłyby się zmarnować. Z pozostawionych resztek szyjemy frotki lub prototypy nowych modeli.

Rozgość się! Mam nadzieję, że potraktujesz to miejsce jak portal do Paryża. A może po prostu do miejsca, w którym czujesz się dobrze? Bez względu na to w jakiej szerokości geograficznej się  mieści. Każda okazja jest dobra, by poczuć się ze sobą lepiej.

Ściskam,

Zuzanna Zalska

Scroll to Top

Korzystamy z plików cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki.